دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.
به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می شود.
در این حوزه کامپیوتر و ابزار دیجیتال جایگزین بسیاری از موارد دستی می‌گردد. استفاده از تجهیزات دیجیتال می‌تواند نقش بسزایی در درمان بیماران ایفا نماید.
به کمک این ابزار میتوان دندانها و مشکلات انها را بصورت سه بعدی به بیماران نمایش داد و در نتیجه میتوان برای انجام بهترین درمان موافقت بیمار را جلب کرد.
بیحسی به وسیله سیستم دیجیتال تزریق، با دقت و سرعت بالاتری صورت می‌گیرد و کمترین میزان درد و ناراحتی را برای بیمار به دنبال دارد.
در ایمپلنتهای دیجیتال ، میتوان در اکثر موارد به کمک کامپیوتر و اسکنرهای داخل دهانی ، بدون جراحی و بصورت فلپ لس یا پانچبا کمترین درد و خونریزی ، فیکسچر را درون استخوان گذاشت و در مواقع ضروری میتوان در همان جلسه روکش موقت هم روی ان نصب کرد.
در روکشها و پروتزهای دندانی ، تقریبا قالب گیری حذف شده و اسکن سه بعدی برای لابراتوارهای مخصوص دیجیتال فرستاده میشود ، و با دستگاههای سی ان سی مخصوص و با پرینترهای سه بعدی روکشهای بسیار دقیقی که تقریبا احتیاج به تغییرات ندارند تحویل داده میشود.

 

سید محمدرضا حسینی

دکتر سید محمدرضا حسینی جراح، دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست ، دندانپزشکی دیجیتال ، هیپنوتراپیست

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This